Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Sosyal Bilimler MYO Sahne, Işık ve Ses Teknolojileri Programı Öğrencileri Erzurum Devlet Tiyatrosu’na Teknik Ziyarette Bulundu

31 Ekim 2023 Salı - Görüntülenme: 64

Sosyal Bilimler MYO Sahne, Işık ve Ses Teknolojileri Programı öğrencileri, hem oyunu izlemek hem de oyundaki teknik detayları yerinde gözlemlemek için Erzurum Devlet Tiyatrosu’na teknik gezi düzenledi. Adana Devlet Tiyatrosu’na bağlı sanatçıların turne kapsamında Erzurum Devlet Tiyatrosu sahnesinde sergilediği, Ray Cooney’in “Komik Para” adlı oyununu izleyen öğrenciler, oyunun sahnelenmesinden önce teknik bölümü ziyaret ederek, burada alanında uzman kişilerden ışık ve ses tasarımı hakkında bilgi aldılar. Oyun bittikten sonra teknik ekip ve oyuncular ile bir araya gelen öğrenciler, teknik ekibe ve oyunculara oyun hakkındaki sorularını yönelttiler. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen sanatçı ve öğrenci buluşması, her iki tarafın da memnuniyeti ile sonuçlandı.

 


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )