Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

“Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde Üniversitemiz Bilim İnsanları Başarılarıyla Her Yıl Listede Yer Almaya Devam Ediyor

05 Ekim 2023 Perşembe - Görüntülenme: 73

Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste 4 Ekim 2023 tarihinde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı. Sıralama, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride listelendi. Listenin oluşturulmasında; nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanıldı. Üniversitemiz Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksek Okulu Eczane Hizmetleri Bölümünde görev yapan öğretim üyemiz Doç. Dr. Yeliz Demir ile Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Durur listeye girmeye hak kazandı. ‘’Yıllık Etki’’ bazında Doç. Dr. Yeliz Demir genel dünya sıralamasında 85601. olurken, ‘’Tıbbi ve Biyomoleküler Kimya’’ alt kategorisinde 46. Sırada yer aldı. Doç. Dr. Hülya Durur hocamız ise genel dünya sıralamasında 170040. olurken ‘’Genel Matematik’’ alt kategorisinde 1019. Sırada yer aldı. Ayrıca Doç. Dr. Yeliz Demir ‘’ kariyer boyu etki” sıralamasına bu yıl ilk defa girerek her iki kategoride de üniversitemizi temsil etti. Ülkemizi ve Üniversitemizi gururlandıran hocalarımızı tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )