Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

İleri Teknolojilerde Çalışmalar Dergisi (JSAT) Yayın Hayatına Başladı

10 Temmuz 2023 Pazartesi - Görüntülenme: 832

İleri Teknolojilerde Çalışmalar Dergisi (JSAT)’nin ilk sayısı yayımlandı. Yayıncı kuruluşu Ardahan Üniversitesi olan Journal of Studies in Advanced Technologies (JSAT)-İleri Teknolojilerde Çalışmalar Dergisi; bilimsel ve hakemli bir dergi olup disiplinlerarası çalışmaları teşvik eden, Mühendislik ve Fen Bilimlerinin ilgili alanlarını kapsayan, çalışma türü olarak özgün araştırma makaleleri ve derlemeleri kabul eden, yazım dili için Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki seçenek sunan açık erişimli bir dergidir.

JSAT, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez elektronik ortamda yayınlanmaktadır. Dergimizde, makale yayınlama ve yayınlanan makalelere erişim süreçlerinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Dergimizin ilk sayısı 2023 yılının Haziran ayında yayımlanmıştır. Aralık 2023 sayısı için makale kabulüne başlanmıştır.

Araştırmacılar çalışmalarını https://dergipark.org.tr/tr/pub/jsat adresinden dergi sistemine yükleyebilmektedir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )