Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Dr. Öğr. Üyesi Duygu Alp, TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

02 Haziran 2023 Cuma - Görüntülenme: 367

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Duygu ALP, TRT Erzurum Radyosu “Genç Yaşam Programı”nın konuğu oldu.

Dr. Öğr. Üyesi Duygu Alp radyo programında, Üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü hakkında bilgi verdi. Dr. Öğr. Üyesi Duygu Alp konuşmasında, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün geçmişten günümüze serüvenini anlattı ve gastronomların hem yurtiçi hem de yurtdışında birçok çalışma alanına sahip olduklarını belirtti. Üniversitemizin öğrencilere uygulama yapabilecekleri ve projeler geliştirebilecekleri olanaklar sağlandığı ifade edildi. Öğrencilere sunulan avantajlar ve kazandırdığı beceriler hakkında bilgi verildi. Ayrıca programda gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden mezun olan kişilerin gelecekteki iş olanaklarının oldukça geniş olduğu ve bu alanda nitelikli eleman ihtiyacının sürekli arttığına dikkat çekildi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )