Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Dr. Öğr. Üyesi Zennure Elgün Gündüz, TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

23 Mayıs 2023 Salı - Görüntülenme: 360

Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zennure Elgün Gündüz, TRT Erzurum Radyosu “Genç Yaşam Programı”nın konuğu oldu.

Dr. Öğr. Üyesi Zennure Elgün Gündüz radyo programında, Üniversitemizin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgi verdi. Dr. Öğr. Üyesi Zennure Elgün Gündüz konuşmasında, ülkelerin teknolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan birbirleriyle olan alışverişinin ve işbirliğinin her geçen gün biraz daha arttığı günümüz dünyasında, ülkemizi temsil edecek ve diğer ülkeler ile aramızda köprü oluşturacak donanımlı bireylere ihtiyacın giderek arttığını belirtti. Bu bakımdan İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının hem yurtiçi hem de yurtdışında birçok çalışma alanına sahip olduklarını ifade etti. Üniversitemizin ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün öğrencilerimize sunduğu olanaklar ve kazandırdığı beceriler hakkında bilgi verildi. Bölümün, öğrencilere çeşitli projelerde yer alma ve yurt dışında eğitim alma konusunda da olanaklar sağladığı ifade edildi. Son olarak, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının gelecekteki iş olanaklarının oldukça geniş olduğuna da dikkat çekildi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )