Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

SERKA Genel Sekreteri Karaca’dan Rektörümüze Ziyaret

15 Mart 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 485

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından üçer aylık dönemler halinde yılda dört sayı olarak Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında yayımlanacak olan Bölgesel Kalkınma Dergisinin Ocak ayında çıkan ilk sayısı Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Nurullah Karaca tarafından Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’e takdim edildi.

Türkçe ve İngilizce makalelerin yayımlanacağı, ücretsiz, açık erişimli ve hakemli bir dergi olarak tasarlanan Bölgesel Kalkınma Dergisi ile bölgesel gelişme politikası ve bölgesel kalkınma alanında bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi; ulusal ve uluslararası deneyimlerin ve farklı yaklaşımların paylaşılması yoluyla bu alandaki araştırmaların sayısının ve niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

Bölgesel Kalkınma alanında, akademi ve kamu arasında köprü olacak ve bu alanda akademik çalışmaların nitelik ve nicelik olarak artırılmasını hedefleyen Bölgesel Kalkınma dergisi için makale gönderimlerini DergiPark sistemi üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebilmektedir.

 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bolgeselkalkinmadergisi


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )