Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

İleri Teknolojilerde Çalışmalar Dergisi (JSAT) Yayın Hayatına Başladı

05 Ocak 2023 Perşembe - Görüntülenme: 880

Yayıncı kuruluşu Ardahan Üniversitesi olan Journal of Studies in Advanced Technologies (JSAT)-“İleri Teknolojilerde Çalışmalar Dergisi” temel bilimler, mühendislik ve ileri teknolojilerin kullanıldığı farklı disiplinlerde çalışmalar yapan araştırmacıları bir araya getirmeyi ve bilimsel yayınlarını ilgili araştırmacılara sunarak disiplinlerarası çalışmaların yayılması ve genişlemesi için katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

JSAT bilimsel ve hakemli bir dergi olup, Mühendislik ve Fen Bilimlerinin tüm  alanlarını kapsayan,  disiplinlerarası çalışmaların teşvik edildiği özgün araştırma makaleleri, kısa makaleleri ve derlemeleri Türkçe ve İngilizce dillerinde kabul ederek yayınlamaktadır. Açık kaynak yayın politikasını benimseyen dergimiz Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez elektronik ortamda yayınlanmaktadır.  Dergimizde, makale yayınlama ve yayınlanan makalelere erişim süreçlerinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Haziran 2023 sayısı için makale kabulune başlanmıştır. Derginin 2023/1 (1) sayısı Haziran ayında yayımlanacak olup gönderilecek makaleler https://dergipark.org.tr/tr/pub/jsat adresinden dergi sistemine yüklenebilmektedir.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )