Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Nihat Delibalta Göle MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencileri Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında Uygulamalı Eğitimlere Başladı

23 Aralık 2022 Cuma - Görüntülenme: 567

Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksekokulumuz Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü ikinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Temel İtfaiye Eğitimi” ve teknik gezi programına Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında 19.12.2022 tarihinde başlandı. Programımız öncelikle itfaiye teşkilatının temel yapısı, İtfaiye mevzuat ve standartları hakkında teorik bilgiler paylaşılarak başladı. Düzenlenen eğitim yangın olaylarına karşı müdahale teknikleri, kurtarma yöntemleri, itfaiye araçlarında kullanılan malzemeler konularında uygulamalı olarak devam etmektedir. Üniversitemiz ile Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı destek ve koordinatörlüğünde gerçekleşen programa yoğun ilgi gösteren öğrencilerimiz destekte bulunan tüm kurumlara teşekkürlerini sundu.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )