Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Nihat Delibalta Göle MYO Öğrencilerinin 2209-A Proje Önerilerine 2. Kez TÜBİTAK’tan Tam Destek

17 Kasım 2022 Perşembe - Görüntülenme: 744

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1. Dönem bilimsel değerlendirme sonuçları açıklandı. Türkiye Geneli yapılan 7446 başvurudan 4674 proje desteklenmeye hak kazandı. Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümünde görev yapan öğretim elemanımız Doç. Dr. Yeliz Demir danışmanlığında "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında 2022 yılı 1. dönem çağrısı için 3 proje önerisi yapılmış ve bu projelerin tamamı desteklenmeye değer bulundu. TÜBİTAK tarafından 16 Kasım 2022 tarihinde açıklanan sonuçlara göre kabul edilen projeler, 2. sınıf Eczane Hizmetleri Bölümü öğrencilerinden Hüseyin Erdal, Rabia Azrak ve Nurhan Kaplan yürütücülüğünde; Mehmet Barış Özmen araştırmacılığında gerçekleştirilecektir. Destek alan tüm öğrencilerimizi ve bu tür projelere destek veren akademisyenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2209-A Programı 2022/1. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların listesi ve üniversitelere göre başvuru/destek sayılarına ulaşmak için Tıklayınız...

 


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )