Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü “El Ele Güvenli Geleceğe” Projesi Kapsamında Öğrencilerimizi Bilgilendirdi

14 Kasım 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 728

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) Büro amirliğince yürütülen ‘El Ele Güvenli Geleceğe’ isimli proje kapsamında 07-11 Kasım 2021 tarihlerinde Üniversitesitemiz Yenisey Kampüsü’nde bilgilendirme stantları kuruldu. Kurulan stantlarda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli yanı sıra Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü, SİBER Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personelleri tarafından da bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuldu.

Öğrencilerimize, Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği personeli tarafından; ülkemiz gençlerinin üniversitelerde karşılaşabileceği olumsuzluklar, gençleri kendi tuzaklarına çekmek isteyen her türlü illegal örgütler ve bu örgütlerin gençleri kandırma yöntemleri anlatıldı. Polis ile öğrenci işbirliğini artırmaya yönelik bilgilendirme faaliyetleri yapıldı. Stant çalışmasına katılan  diğer şubeler tarafından başta sanal dolandırıcılık olmak üzere güvenli internet ve telefon dolandırıcılığı, güvenli medya kullanımı hakkında bilgiler verildi. Kadına yönelik şiddete önlemek amacıyla kurulan, Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması hakkında bilgilendirme çalışması yapıldı.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )