Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Üniversitemizde “Toplumsal Cinsiyet Algısı ve Şiddet” Başlıklı Seminer Düzenlendi

27 Ekim 2022 Perşembe - Görüntülenme: 692

Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü SBYO Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Bahanur Malak Akgün koordinatörlüğünde Âşık Şenlik Kültür Merkezi’nde “Toplumsal Cinsiyet Algısı ve Şiddet” adlı seminer programı düzenlendi.

Psikolog Mustafa Bat “Şiddet Nedir? ve Şiddet Türleri Nelerdir?”, Avukat Ceren Arslangörür “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Şiddete Maruz Kalındığında Başvuru Yapabilecek Merciler”, Dr. Öğr. Üyesi Bahanur Malak Akgün ise “Toplumsal Cinsiyet Algısı” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdiler. Seminerde katılımcılara; şiddet, şiddet türleri, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun ve şiddete maruz kalındığında başvuru yapılabilecek merciler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra seminer programı soru-cevap bölümünün ardından katılım belgelerinin takdimiyle sona erdi


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )