Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Üniversitemiz Tercih Döneminde Anadolu Turuna Çıktı

25 Temmuz 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 757

Üniversitemiz, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) tarafından koordine edilen “Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları” kapsamında bugün Erzican’da gerçekleştirilen fuara katıldı. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin (SBTÜ) dönem başkanlığını yaptığı; Amasya, Erzincan, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde bulunan üniversitelerin katılımıyla kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB), 10 ilde Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları düzenliyor.  Ardahan Üniversitesi de bu organizasyonda katılımcı üniversite olarak yer alıyor. 2021 yılında araştırma, eğitim-öğretim ve bilgi paylaşımı gibi birçok konuda iş birliği yapılması, tecrübe ve kapasitelerin ortak kullanılması gibi amaçlarıyla kurulan Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) bünyesinde şu üniversiteler yer alıyor; Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi.

Üniversitemiz sırasıyla; 26 Temmuz Sivas, 27 Temmuz Tokat, 28 Temmuz Amasya, 29 Temmuz Yozgat, 30 Temmuz Kırşehir, 31 Temmuz Nevşehir, 1 Ağustos Niğde, 2 Ağustos Kayseri, 3 Ağustos Malatya’da düzenlenecek olan fuarlara katılarak öğrencilerle buluşacak.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )