Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Esenyurt Belediye Başkanı Üniversitemizi ve Gezegen Evimizi Ziyaret Etti

22 Temmuz 2022 Cuma - Görüntülenme: 923

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt Ardahan programı kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber’i makamında ziyaret etti. Sohbet şeklinde gerçekleşen ziyaretin sonunda Rektörümüz Başkan Bozkurt’a, 20-22 Şubat 2019 tarihinde Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen 100. Yılında Ardahan Kongreleri Uluslararası Sempozyumu kitabını, Ardahan Değerlemeleri I-II kitapları ile “Zaman ve Mekân: Ardahan” sergi kataloğunu hediye etti. Daha sonra Rektörümüz, Başkan Bozkurt’a Dr. Arzu Kılıç Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARÜSEM) ve ARÜ Planetaryumu (Gezegen Evi) gezdirdi. Burada konuşan Rektörümüz şunları söyledi:

“Bugün değerli hemşehrimiz, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ardahan Üniversitesi olarak şehrin ve bölgenin kalkınmasını önceleyen projeler üretmekte ve uygulamaktayız. Başkan Bozkurt’la birlikte ülkemizde çoğu şehirde bulunmayan Planetaryumu (Gezegen Evi) ziyaret ettik. Dr. Arzu Kılıç Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezimizde bulunan eğitim atölyelerine ilişkin kendilerine bilgi verdik. Başkan Bozkurt’a Üniversitemize ve şehrimize olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” Rektörümüzün ardından mikrofona konuşan Başkan Bozkurt şu ifadelere yer verdi:

“Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber’i tanımış olmaktan dolayı çok mutluyum. Kendisinin Ardahan için bir şans olduğunu düşünüyorum. Planetaryumu incelediğimde aynı zamanda bir mühendis olarak yapmak istediklerimin birçoğunun burada yapıldığını gördüm. Esenyurt’a yapmak istediklerimizi bizden daha önce yaptıklarını gördüm. Ardahan Üniversitesi sadece öğrenci yetiştiren ve diploma veren bir eğitim kurumu değil aynı zamanda bölgenin kalkınması için ne gerekiyorsa yapan öncü bir kurumdur. Burada ufkumu genişlettiniz. Bir Ardahanlı olarak çok mutlu oldum ve gurur duydum. Yüksek idealleri olan Ardahan Üniversitesi için yapılanların sadece bir başlangıç olduğunu gördüm. Bizi ağırladığınız için size çok teşekkür ediyorum.” Röportaj sonrasında Rektörümüz Başkan Kemal Deniz Bozkurt’a, üzerinde fotoğrafı bulunan ARÜ Planetaryum kupası hediye etti.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )