Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Çıldır Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” Mesleki Tanıtım Söyleşileri Devam Ediyor

23 Haziran 2022 Perşembe - Görüntülenme: 901

Çıldır Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” kapsamında Hukuk Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Barolar ve Avukatlık Mesleği” konulu etkinlik, Ardahan Baro Başkanı Av. Murat Yolçu ve kendilerine eşlik eden Av. Mehmet Yağmur Kurukaya ve Av. Hilal Kurtyemez’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğe Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.  Hukuk Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Onur Çelik, Ardahan İli Baro Başkanı Av. Murat Yolçu nezdinde Ardahan İl Barosuna yoğun gündemlerine rağmen yüksekokulumuza ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Etkinlik, Çıldır MYO Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap Özdemir’in açış konuşmasıyla başladı. Türkiye’de Baroların kuruluşu ve Avukatlık Mesleği ile ilgili derinlemesine bilgiler paylaşan Yolçu, baroların bir “hukuk örgütü” olmaları nedeniyle her türlü insan hakları ihlallerinin doğrudan “öznesi” konumunda olduğunun altını çizdi. Hemen akabinde, Av. Mehmet Yağmur Kurukaya ve Av. Hilal Kurtyemez etkinliğe katılanlara; kendi kariyerleri, mesleki hayatlarına dair kısa kesitler içeren bilgiler ve öğrencilik hayatları hakkındaki anılarını, öğrencilerimizle meslekle ilgili tavsiye ve önerilerini paylaştılar. Yapılan sunumların ardından kariyer söyleşisi soru-cevap şeklinde devam etti.

Çıldır MYO Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap Özdemir’in Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber adına Ardahan Baro Başkanı Av. Murat Yolçu’ya teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )