Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Nihat Delibalta Göle MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencileri Tarafından Afet ve Acil Durum Eğitimi Düzenledi

03 Haziran 2022 Cuma - Görüntülenme: 677

Nihat Delibalta Göle MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri tarafından, 02.06.2022 tarihinde Göle İlçesi Feride Karabacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak Afet ve Acil Durum bilinç eğitimi ve tatbikatı düzenlendi. Eğitim kapsamında ülkemizde yaşanan afetler hakkında bilgiler verildi. Eğitim kapsamında uygulamalı olarak tüm okul öğrenci ve personellerinin toplanma alanına siren sesiyle birlikte hızlı bir şekilde tahliyeleri gerçekleştirildi. Tahliye, toplanma alanı ve yapay olarak çıkarılan yangına Göle İtfaiye istasyonu desteği ile yangına müdahale şekilleri hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verilerek eğitim son buldu.

 


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )