Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

ARÜ Öğrencilerden Köy Okullarına Gönül Köprüsü Devam Ediyor

02 Haziran 2022 Perşembe - Görüntülenme: 492

Ardahan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü; Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, öğrencilerin topluma hizmet etmenin önemini kavrayarak mevcut mevzuatı öğrenme, topluma ait sorunları belirleme, çözüme ilişkin projeler hazırlama, uygulama ve analiz edebilme becerilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla yüksekokulumuzda bulunan tüm programların müfredatına eklenen ders kapsamında köy okulu ziyareti gerçekleştirdi. Merkeze bağlı Yukarıkurtoğlu köyüne gerçekleştirdikleri ziyaretle köy okulunun bir dizi ihtiyaçlarını karşıladı.

Teknik Bilimler MYO, Elektrik Programı, İnşaat Teknolojisi Programı ve İş Sağlığı ve Güvenliği programlarında okuyan 2. sınıf öğrencileri, Ardahan Merkez’e bağlı Yukarıkurtoğlu Köyü’nde bulunan okulu ziyaret etti. Gönül köprüsü kurulan köy okulunda, köy okulunun kömürlüğünün spor salonuna çevrilmesi için yardım ettiler. Ardından okulun temizliği yapılarak, halayların çekildiği etkinlikte, ev sahibi okulun ikramlarıyla program sonlandı.

Elektrik ve Enerji Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Kadir Aydın, ev sahipliği ve kabulleri için köy okulu yönetimi ve minik öğrencilere teşekkür etti. Öğr. Gör Mehmet Aruk ise yüksekokul öğrencilerimizin; topluma ait sorunları belirleme bu sorunlara çözüm ürettiklerini belirterek Ardahan Gençlik Merkezindeki gönüllü arkadaşlara ve öğrencilerimize katkıları için teşekkür ettiği konuşmasında, bu tarz etkinliklerin toplumda dayanışma bağlarını güçlendirdiğini söyledi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )