Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Üniversitemiz Çevre ve Çocuk Şenliği Etkinliğine “Hayalinizdeki Evi Boyayın” Etkinliği ile Destek Verdi

26 Nisan 2022 Salı - Görüntülenme: 826

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 81 ilde çocuklarla birlikte “Çevre ve Çocuk Şenliği” adı altında planladığı şenliğe Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Semra Çevik, Araştırma Görevlisi Özlem Gürpınar ve yüksek lisans öğrencisi Eda Baysan ile katkı sağladı. Farklı etkinlik ve atölye çalışmalarına tahta boyama atölyesi ile “Hayalinizdeki Evi Boyayın” konusu çerçevesinde çocuklara tahta boyama çalışması yaptırıldı.

ÇED ve Çevre Yönetim Şube Müdürü Sumayra Onar’ın düzenlediği organizasyona Ardahanlı vatandaşlar ve çocuklar çok büyük ilgi gösterdi. Genel Sekreterimiz Kubilay Aras’ın katıldığı etkinlikte Üniversitemizin atölyesine katılım yoğun oldu. Etkinlik sonrasında Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Semra Çevik,  boyanan tahtaların bir araya getirilmesiyle bir çocuk kenti tablosu oluşturulacağını söyledi. Sumayra Onar bu resimlerle oluşturulacak tabloları 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliğinde sergileyeceklerini ifade etti.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )