Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

ARÜ Teknik Bilimler MYO’dan Köy Okuluna Ziyaret

04 Nisan 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 477

Ardahan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü; Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, öğrencilerin topluma hizmet etmenin önemini kavrayarak mevcut mevzuatı öğrenme, topluma ait sorunları belirleme, çözüme ilişkin projeler hazırlama, uygulama ve analiz edebilme becerilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla yüksekokulumuzda bulunan tüm programların müfredatına eklenen ders kapsamında köy okulu ziyareti gerçekleştirdi.

Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencileri, Ardahan İli Çıldır İlçesi Öncül Köyü’nde bulunan okulu ziyaret etti. Gönül köprüsü kurulan köy okulunda, hem köy okulunun bir dizi ihtiyaçları giderildi hem de öğrencilerimize çeşitli hediyeler götürülerek çeşitli ikramlarda bulunuldu. Müzikal gösterilerin yapıldığı, halayların çekildiği etkinlikte, yüz boyama organizasyonu ve perdelerin takılmasıyla program sonlandı.

Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencileri danışmanı Öğr. Gör. Yakup Kürşat Aras, ev sahipliği ve kabulleri için köy okulu öğretmeni Eylül Aktemur’a ve minik öğrencilere teşekkür ederek başladığı konuşmasına, yüksekokul öğrencilerimizin Topluma Hizmet Dersi kapsamında gönüllülük kavramını tekrar yaşadıklarını, bu tarz etkinliklerin toplumda dayanışma bağlarını güçlendirdiğini söyledi. Aras, ayrıca destekleri için Üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. Mehmet Biber’e, Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zakir Çaldıran’a, Kızılay Erzurum Palandöken Şubesi Yetkilisi Ahmet Bey’e, Köy okulumuzun perde sponsoru olan Üniversitemiz Kampüs Kafe sahibi Salih Işık Bey’e, ikramları için Teknik Bilimler MYO Aşçılık Bölümüne, projenin asıl mimarı olan kitap ve kırtasiye hediyeleri kendi harçlıklarıyla alan Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencilerine teşekkür etti.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )