Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Üniversitemizde Akademiye, Güncele ve Gündeme Dair Söyleşi Düzenlendi

14 Mart 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 364

Üniversitemizde yer alan Genç Ofis’te, Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Üniversitemiz işbirliğiyle, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ın katılımıyla "Akademiye, Güncele ve Gündeme Dair" temalı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ferman Güler, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ardahan Şubesi Başkanı Tolgay Gökdemir,  İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Suat Vural, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Havva Vanlı, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı. Programın açılış konuşmasında Ferman Güler, Genç Ofis’te gerçekleştirilen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencilerin hizmetine sunulmaya devam edeceğini söyleyerek, konuk Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’a katılımından dolayı teşekkür etti. Daha sonra konuşan Rektörümüz şu sözlere yer verdi: “Sevgili öğrencilerimiz, hepiniz hoş geldiniz, sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Konuk Rektörümüze geldiği için teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin geleceği olan siz değerli geçlere her türlü imkânı sunmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda ilimizdeki paydaşlarla ortak proje ve etkinlikler düzenliyoruz. Bugünkü etkinliğimizi önemli paydaşlarımızdan biri olan Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile düzenlemiş bulunmaktayız. Bizler, her zaman sizler için daha fazla ne yapabiliriz gayretiyle hareket etmekteyiz. Unutmayın ki “Çıraklar ustaları geçmez ise orada ilerleme olmaz.” Sizler ufkunuzu geniş tutarak çalışmalısınız.”

Rektörümüzün ardından Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Prof. Dr. Arıcan, öğrencilerimizle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek onlara hayal kurmanın ve rasyonel hayallerin peşinden gitmenin öneminden bahsederek şunları söyledi: “Azimle çalışarak hayal ettiklerinizi başarabilirsiniz. Hayatın her döneminde güncel ve gündem insanları oyalamıştır. Bizler çağı iyi okuyup, fırsatları değerlendirdiğimiz ölçüde başarıya ulaşabiliriz. İlim yolculuğunuzda kendinize sürekli yeni şeyler katarak ilerlemeye çalışın. Belirlediğiniz hayalinizin peşinden sabırla, motivasyonunuzu kaybetmeden ve azimle gidin.” Söyleşi soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )