Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

2023 L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları

19 Ocak 2023 Perşembe

UNESCO ve L’Oréal ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye’de başarıyla yürütülmektedir.
Burs kapsamında Yaşam ve Çevre Bilimleri (Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik,  Biyokimya,  Biyofizik,  Biyoteknoloji,  Farmakoloji,  Fizyoloji,  Sağlık  Enformatiği  dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyolojide Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları) ve Fiziki Bilimler(Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç)  ve Mühendislik, Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) alanlarında araştırma yapmakta olan, 40 yaşından gün almamış (1 Ocak 2023 tarihi itibariyle) ve doktorasını bitirmiş olan, her alandan ikişer olmak üzere toplam dört genç kadın araştırmacı, 150.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.
Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan L’Oréal-UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları www.forwomeninscience.com adresinden çevrim içi yapılmakta olup, burs hakkında bilgiye web sitesinden de (http://www.unesco.org.tr) erişilmesi mümkündür.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )