Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

ARÜ’den 3 Bilim İnsanı “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde Yer Aldı

12 Ekim 2022 Çarşamba - Görüntülenme: 840

Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı liste çeşitli bilimsel kriterlerin hesaplanmasıyla oluşturuldu. Araştırmaya dahil edilen 9.071.122 kişi arasından; bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, en çok atıf alanlar listesindeki makale sayısı, yazar sırası, yazar sayısı, h indeksi gibi değişkenlerden oluşan ve kompozit indikator bilimsel etki endeksi kullanılarak çalışmalarıyla %2’lik dilime giren dünyanın en etkili bilim insanları belirlendi.

Üniversitemizden Fen Bilimleri alanında listeye giren 3 akademisyenimizin bilgileri şu şekildedir: Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksekokulu’nda Eczane Hizmetleri Bölümünde görev yapan öğretim üyesi Doç. Dr. Yeliz Demir, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Durur ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zakir Çaldıran. Çalışmalarıyla bizi gururlandıran akademisyenlerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )