Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Üniversitemiz ve Tarım İl Müdürlüğü İşbirliğiyle 13 Bin Yıllık Ata Tohum Kavılca Hasat Edildi

06 Eylül 2022 Salı - Görüntülenme: 773

Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile gerçekleştirilen projeler çerçevesinde ekimi yapılan kavılcanın ürünleri alınmaya başlandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Genel Sekreterimiz Kubilay Aras, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisinde görevli akademik ve idari personelimizin katılımıyla, Yenisey Kampüsümüzde Ata Tohum Kavılca hasat edildi.

Üniversitemiz ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve SERKA’ya sunulmuş olan 13 Bin Yıllık Ata Tohum Kavılcanın Damakta İz Bırakan Serüveni Projesi ile ata tohum kavılcanın serüvenini kayıt altına almak, gastronomiye kazandırmak, katma değer yaratmak için kavılcanın tarladan sofraya varan üretimden yarı mamul ve mamul hale dönüşmesindeki aşamalarını hayata geçirip ata tohum kavılcanın tanıtım belgeselinin çekilmesi için kavılca buğdayı işlenmeye hazırlandı.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )