Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

ARÜ Teknik Bilimler MYO Köy Okulu Ziyareti Gerçekleştirdi

10 Haziran 2022 Cuma - Görüntülenme: 528

Yüksekokulumuz Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği 2. sınıf öğrencileri, Ardahan İli Damal İlçesi Oburcak Köyü’nde bulunan okulu ziyaret etti. Gönül köprüsü kurulan köy okulunda, hem köy okulunun bir dizi ihtiyaçları giderildi hem de öğrencilerimize çeşitli hediyeler götürülerek çeşitli ikramlarda bulunuldu. Öğrencilerle oyunlar oynandı. Yeni düzenlenen ana sınıfı için  alınan malzemelerin yerleştirilmesi ile ziyaret son buldu.

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği 2. sınıf öğrencileri danışmanı Öğr. Gör. Raziye Filiz Akkuş, ev sahipliği ve kabulleri için köy okulu öğretmeni Fatma Gümüş Yazıcı ’ya ve minik öğrencilere teşekkür ederek, bu tarz etkinliklerin toplumda dayanışma bağlarını güçlendirdiğini söyledi.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )