Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Dr. Öğr. Üyesi Nilcan Mert TRT Radyo-1’in Konuğu Oldu

23 Mayıs 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 886

Ardahan Üniversitesi Dr. Arzu Kılıç Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nilcan Mert katıldığı Özlem Coşar’la “Anadolu’dan Sesler, Yüzler ve Renkler” programında planetaryum (Gezegen Evi) hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Planetaryum bölgede ilk, ülkede ikinci olma özelliğini taşıdığını vurguladı. Planetaryum birimleriyle ilgili bilgi verildi.  

2019 yılında Serhat kalkınma ajansı tarafından “Bilim ve Yaşam Akademisi Projesinin” bir parçası olduğunu belirtti. Bilim ve Yaşam Akademisiyle ilgili bilgiler verildi. Dr. Öğr. Üyesi Mert, çocuklar ve gençlere sürekli ve düzenli bir eğitim verilmesi amacında olduklarını belirtti.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )