Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Öğrencilerimizden Trafikte Farkındalık Etkinliği

13 Mayıs 2022 Cuma - Görüntülenme: 857

Ardahan’da, 7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, ARÜ Teknik Bilimleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz trafik ve yaya kurallarına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi. Öğrencilerimiz "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi" kapsamında, Kongre Caddesi’ndeki Bankalar Kavşağı’na geldi. Öğrenciler, burada başta emniyet kemeri olmak üzere sürücü ve yayaların trafikte uyması gereken kuralları anlatan dövizler tuttu. Trafik polisleri de sürücü ve yayalara trafik kurallarını hatırlatan çeşitli broşürler dağıttı.

Öğr. Gör. Yakup Kürşat Aras, gazetecilere eylemin müfredata alınan yeni bir ders konusu olarak işlendiğini belirterek şu sözlere yer verdi: "Toplumun sorunlarını belirleyen ve bu sorunlara gerçekçi çözümler üretmek isteyen öğrencilerimizle birçok proje yaptık. Bu da o projelerden bir tanesi. Vatandaşın uyması gereken kurallar noktasında bazı hatırlatmalar ve farkındalıklar oluşturmak için buradayız. Çünkü biliyoruz ki emniyet kemeri gerçekten de hayat kurtarıyor."

Öğr. Gör. Raziye Filiz Akkuş da uygulamanın amacına uygun yapıldığını belirterek yaya iken sürücüye, sürücü iken yayaya nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini hatırlattıklarını anlattı.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )