Ardahan Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 de kurularak bir dünya üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmıştır. Bilimin ve bilginin izinde, bilgiyi arayarak, öğrenerek, üreterek ve paylaşarak bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla birlikte uluslararası toplumun da sorunlarını bir ışık gibi aydınlatmak amacıyla her geçen gün gelişerek yoluna devam etmektedir. Siz de bu gelişime ortak olun.

Ardahan Üniversitesi

Dr. Arzu Kılıç Anısına Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi Verildi

26 Nisan 2022 Salı - Görüntülenme: 828

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile "Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi" düzenlendi. Eğitim, İstanbul Ticaret Üniversitesi akademisyeni Prof. Dr. N. Öykü İyigün tarafından verildi. Eğitime; Vali Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Faruk Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, KOSGEB İl Müdürü Ramazan Sivri, Ticaret İl Müdürü Atak, Üniversitemiz akademisyen ve Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü öğrencilerimiz katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci bu yıl Dr. Arzu Kılıç Onuruna Girişimcilik Proje Yarışması’nın 2.’sinin düzenlendiğini ve geleneksel olarak her yıl düzenleneceğini ifade etti. Başkan Demirci Merhume Arzu Hocamızın bilge ve çalışkan bir akademisyen olduğunu belirterek, belli bir süre kendisiyle çalışma fırsatı buldukları için minnettar oldukları dile getirdi. Programda konuşan Rektörümüz şu sözlere yer verdi: “Arzu hocamız bizim için kıymetli bir akademisyen ve dostumuzdu. Biz de adını Üniversitemizde ve Ardahan’da yaşatmaya çalışıyoruz. Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezimize hocamızın adını verdik. Kendisini rahmetle anıyor, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası’na bu organizasyonu düzenledikleri için teşekkür ediyorum.” Belediye Başkanı ve Vali Hüseyin Öner’in konuşmalarının ardından Prof. Dr. Öykü İyigün, “Girişimcilik ve İnavosyon” başlık konuşmasını gerçekleştirdi.  Konuşmasında UNICORN ve DECACORN terimlerini açıklayan İyigün, 21. yüzyılda bilgi ekonomisi üzerine bilgiler verdi. Girişimciliğin tanımı yapan İyigün, girişimciliğin özelliklerini; risk almak, yaratıcılık-yenilikçilik, fırsatları görmek-değerlendirmek, organizasyon becerisi, girişkenlik, değer yaratmak ve hatalarla yüzleşebilmek olarak sıraladı.  Eğitimin ardından yarışmada dereceye giren isimler açıklandı. Yılın Girimcilik Ödülüne Kemal Kayatürk  layık görüldü. Yasemin Kılıç ve Doğukan Polat ise Yılın Umut Veren Genç Girişimcisi ödüllerini aldılar. Konuk Konuşmacı Prof. Dr. N. Öykü İyigün ise plaketini Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber’in aldı.


Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )